Czas płynie, a razem z nim zmienia się nasze otoczenie biznesowe. Potencjał technologiczny Polski zaczyna się budzić. Nie od dziś polscy inżynierowie są znani na całym świecie. Dowodem zmian i przebudzenia jest coraz większa ilość coraz bardziej wymagających projektów pojawiających się na polskim rynku usług EMS. 
 
Przez lata wiodące firmy sektora usług produkcyjnych funkcjonowały na bazie zagranicznych projektów, uzupełnianych od czasu do czasu małoseryjnymi zleceniami rodzimych firm. Dziś widoczne zaczynają być idee biznesowe oparte na innowacjach produktach, którego rozwój oraz strategia sprzedażowa jest o wiele ważniejsza niż budowa całego zaplecza produkcyjnego. 
 
„Jako dostawca usług produkcji kontraktowej zauważamy znaczny wzrost zainteresowania naszymi usługami wśród polskich firm. Tylko w ubiegłym roku udało nam się wprowadzić dwóch nowych klientów krajowych. Dodatkowo, z kilkoma firmami prowadzimy zaawansowane rozmowy.” – mówi Cezary Małecki, Manager odpowiedzialny za Rozwój Biznesu w firmie Assel.
 
„Wzrost zainteresowania usługami Assel wynikać  może z otwarcia się polskich firm na rynki zagraniczne. Za wzrostem popytu oraz większym naciskiem na export, pojawia się potrzeba zwiększenia mocy produkcyjnych, co nie zawsze jest możliwe lub opłacalne. Dlatego firmy szukają partnera outsourcingowego w zakresie produkcji, czerpiąc z zachodnich wzorców. Szeroka wiedza, miliony wyprodukowanych produktów z różnych branż oraz tysiące rozwiązań wymyślonych na potrzeby indywidualnych przypadków sprawiły, że Assel jest rzetelnym wyborem, który zapewni usługę na najwyższym poziomie.” – dodaje.
 
Proporcjonalnie do wzrostu zainteresowania, rośnie świadomość i wymagania potencjalnych klientów. Nie poszukują już oni tylko i wyłącznie samej usługi montażu, ale przede wszystkim szukają dostawcy, który zapewni im wachlarz usług dodatkowych.
 
W firmie Assel oprócz usług montażu, proponujemy zaawansowane modele planistyczne, dostosowane do indywidualnych potrzeb Klienta i adekwatne do specyfiki jego rynku. Klienci, oprócz usług produkcyjnych chcą otrzymać wsparcie w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw, które będą odpowiedzią na poniższe dylematy:
 
Jak zbudować łańcuch dostaw, gdy zapotrzebowanie moich Klientów jest nieznane? 
Jak zmniejszyć zaangażowanie finansowe?
Jak minimalizować ryzyko nadmiarów materiałowych?
Jak unikać problemów z dostępnością materiałów, które mogą przełożyć się na opóźnienia wysyłek do klientów końcowych?
 
W kwestii wsparcia technicznego widzimy, że klienci poszukują następujących kompetencji:
 
Kompleksowego zarządzania dokumentacją, uwzględniającego zmiany inżynieryjne (ECO) i analizę ich wpływu na łańcuch dostaw
Przeprojektowywania produktów, w celu obniżenia kosztów materiałów, kosztów wytworzenia oraz zoptymalizowania łańcucha dostaw, skrócenia czasów dostępu do materiału. 
Wsparcia na etapie certyfikacji produktów Klienta 
 
"Innym, kluczowym dla wykonania montażu, zagadnieniem, z którym coraz częściej się spotykamy, jest precyzyjne definiowanie specyfikacji jakościowej. Klienci nie zawsze ją formułują i niezależnie od powodów widzimy, że profesjonalny partner produkcyjny musi wyjść naprzeciw takiemu problemowi. Naszą rolą nie jest już tylko produkowanie zgodnie z normami IPC klasy 2 czy 3, ale przede wszystkim sprawne zdefiniowanie indywidualnych potrzeb jakościowych, kryjących się za tak wymagającymi branżami jak górnictwo, kolej, przemysł stoczniowy czy branża urządzeń medycznych." – wylicza Jerzy Bieschke, Kierownik ds. Sprzedaży Krajowej w firmie Assel. 
 
Inwestycja w zasoby i infrastrukturę nie zapewnia wzrostu, ale wzrost bez nich nie byłby możliwy, dlatego też outsourcing pozwala polskim podmiotom na rozwój, a jednocześnie pozwala skupić się na istocie własnej działalności czyli produktowi- jego rozwojowi i sprzedaży. Dzięki dostrzegalnej zmianie sposobu prowadzenia nowoczesnego biznesu w Polsce, Assel może wspierać sukcesy naszych polskich klientów.